نامه فرهنگ

نامه فرهنگ
آخرین نظرات

صدور انقلاب اسلامی(3)

يكشنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۸۹، ۰۸:۴۱ ق.ظ

برپایی یک تمدن نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم فکری واندیشه ای ونیز امکانات و شرایط لازم برای بسط و فراگیری آن تمدن است.هر زمان که یک فرهنگ بتواند این زیرساخت ها را فراهم کند و قلب های موردنیاز خود را بسازد ،می تواند خود را به عنوان تمدن معرفی کند.اگر این سخن را بپذیریم که تمدن جسد فرهنگ است ،آن گاه فرهنگ به مثابه روحی است که در این جسم قرار می گیرد.

عامل دیگر در فرایند تمدن سازی ،ظرفیت ها و توانایی های جامعه مدعی تمدن سازی است.اعم از ظرفیت های فکری و ظرفیت های ساختاری.به هر صورت باید بستر فراهم باشد تا ستون های تمدن بر آن بنا شوند.

البته از این نکته نیز نباید غافل بود که فراهم آمدن این بسترها نیازمند گذر زمان است.چه اینکه زمان طولانی باید سپری شود تا یک جامعه بتواند خود را مهیای تمدن سازی کند.

یک عامل بسیار مهم و اساسی دیگر ،وجود اراده جمعی است.یعنی میل و انگیزه ونوعی هوشیاری برای ساخت تمدن.به نظر می رسد قدم اول برای ارائه یک الگوی جهانی وساختارسازی تمدنی،بیداری و حرکت توده ها برای نیل به پیشرفت باشد.

امت اسلامی با گستره جغرافیایی وسیع وجمعیت بسیار و بیشینه تاریخی غنی و فرهنگ ناب توحیدی ،سالیان متمادی بر اثر افتادن در دام فرهنگ و تمدن مادی فرصت بروز استعدادهای درونی خود را نداشت.تمدن مادی فضایی متوهم و غبارآلود برای امت اسلام درست کرده بود و عملا مسلمانان را از فکر برپایی جامعه آرمانی و تمدن اسلامی خود که برپایه توحید و خداپرستی استوار است غافل کرده بود.بررسی دلایل عظمت و انحطاط مسلمین در گذر زمان را به فرصت دیگری می سپارم.

در این میان جرقه ای لازم بود تا توده ها را از خواب غفلت بیدارکند و آنان را از دام مخوف ماتریالیسم خارج کند. این جرقه با وقوع انقلاب اسلامی ایران وبا نفس مسیحایی مردی از جنس نور رقم خورد.

انقلاب اسلامی در واقع شروع وبعثت دوباره اسلام برای ساختن مدینه فاضله درمیان جولان فرهنگ الحادی بود که قصد آن داشت تا همه مردم زمین را بی نیاز از خدا کند و آرمان دین زدایی را پی می گرفت.

دربیان زیرساخت های فکری باید گفت که مبنای فکری انقلاب ُگفتمان اسلام ناب محمدی است که امام خمینی (ره) از آن به عنوان دکترین ُدر مقابل اسلام آمریکایی  یاد می کند. امروز همه شرایط لازم در امت اسلامی آماده است و تنها اراده جمعهی ملت های اسلامی نیاز است تا با شورش علیه حکومت های خودکامه به سوی تمدن اسلامی حرکت کنند.

  • موافقین ۰ مخالفین ۰
  • ۸۹/۱۱/۱۰
  • ۲۲۵ نمایش
  • مهدی دلبند

نظرات (۲)

سلام
دوست عزیز من روحی هستم و بتازگی وبلاگ اشپزی و شیرینی پزی خود را راه انداختم. خوشحال میشم
شما هم به جرگه دوستان من بپیوندید و از وبلاگم بازدید نمایید. منتظر نظرات سازنده شما هستم. قربانت
روحی
سلام دوست عزیز______$$_________$$$
_____________________$$$$_______$$$___$$$$$
____________________$$$$$$_____$$$___$$$$$$$
___________________$$$_$$$$___$$$__$$$$____$
___________________$____$$$$_$$$$_$$$
_______________________$$$$$$$$$$$$$$
آپم و منتظر حضورت _______$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
____هستم__________$$___$$$$$$$$$$$$$$$$$
..____________@ __$$____$$$$_$$$_$$$__$$$$$
_________€€€€€€€€$____$$$$___$$__$$$$___$$$
______€€€€€€€€€€€€€€__$$$_____$$___$$$____$$
____€€€€€€€€€€€€€€€€€€_$$_____$$$___$$$____$
___€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€_$$_____$$____$$$
__€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€_$_____$$$____$$
_€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€____ __$$$____$
€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€______$$$
$$$___$$$___$$$___$$$___$$$_____$$$
_°_____°______°_____°_____°_____ _$$$
_____________€__________________$$$
_____________€__________________$$$
زود بیااااااااااا ____€_________________$$$$
_____________€._______________$$$$$
_____________€..____________ $$$$$$$$
____________€€€€€€€._..-♥*°*♥-.._ ~~~*°*~~~
~~~ _..-♥*°*♥-..~~~~ _..-♥*°*♥-.._
_..-♥*°*♥-..__..-♥*°*♥-.._


ترس بیش از حد از خارهای گل رز به همان اندازه نابخردانه است که از بوی خوش آن مست شوید ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ کامنت گذاری آنلاین در وبلاگ ها با : بلاگـ لیچ [دات] [کام]
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی