نامه فرهنگ

نامه فرهنگ
آخرین نظرات

صدور انقلاب اسلامی (4)

پنجشنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۸۹، ۰۵:۱۴ ق.ظ

امام خمینی (ره)نه تنها به فکر رهایی ملت ستم دیده خود.بلکه همواره به فکر رهایی همه ملت ها از چنگال دژخیمان بود.به همین دلیل بعد از ایجاد انقلاب اسلامی در ایران بلافاصله مسلئه صدور انقلاب را مطرح کرد.البته دیری نپایید که مسئله صدور محقق شد و امروز نمونه بارز آن را در مصر شاهد هستیم.وقوع انقلاب مردمی در مصر همزمان با ایام پیروزی انقلاب اسلامی ایران بهانه ای شد تا نگاهی به صحیفه نور امام بیفکنیم و راهبردهای دیروز ایشان را برای مردم مصر که امروز جامه عمل به خود پوشیدند مرور نماییم.

ملتهاى شریف مصر و عراق و دیگر کشورهاى تحت سلطه منافقان باید قیام کنند و به بلندگوهاى فاسد که این جنایتکاران را مسلمان جلوه مى‏دهند، گوش فرا ندهند و از قدرتهاى پوشالى این خائنان نهراسند. (‌صحیفه نور جلد 15 ص 61)

ملت مصر باید این مطلب را بداند که اگر قیام کند برخلاف این توطئه‏ها، همان طورى که ایران قیام کرد، آنجا هم خواهد پیروز شد. ملت مصر از حکومت نظامى نترسد و به او اعتنا نکند و همان‏طور که ایران حکومت نظامى را شکست و به خیابانها ریخت، آنها هم بشکنند و به خیابانها بریزند و این تفاله‏هاى امریکا را بیرون بریزند.

ملت مصر ننشینند تا این قدرت از بین رفته دوباره دست و پاى خودش را جمع کند و نفوذ خودش را بر ملت تحمیل کند. امروز روزى است که ملت مصر باید قیام کند. امروز روز ضعف دولت است و قدرت ملت.

باید قدرت را نشان دهد و اعتناى به این حکومت نظامىِ برخلاف همه موازین نکند و بشکند این حکومت نظامى را و به خیابانها بریزد و این دولتى [را] که مى‏خواهد با سرنیزه با اسلام مخالفت کند و به صراحت مى‏گوید که هرکس که به اسلام وفادار باشد او را سرکوب مى‏کنیم، [از بین ببرد.] این تکلیفى است براى ملت مصر، براى علمایى که وابسته به حکومت نیستند.

این تکلیفى است براى علما. علماى مصر بپا خیزند و براى خاطر خدا، از اسلام دفاع کنند. چه عذرى است براى علماى مصر که اعلام ضدیت با اسلام را- این حکومت قبل از آمدنش به سرکار اعلام کرده است که هرچه با اسلام ربط داشته باشد ما او را سرکوب مى‏کنیم‏ (‌ صحیفه نور ج 15 ص 285)

 ملت مصر امروز قدرت دستش است ...

ارتش معلوم نیست که با دولت باشد، مگر آنهایى که جیره خوار امریکا هستند. ارتش مصر توجه کند به اینکه اگر بخواهد پشتیبانى کند از این حکومتى که اعلام کرده است که من تابع امریکا هستم و اسرائیل و من هرکس دم از اسلام بزند او را خفه مى‏کنم، این ننگ را به خودش، ارتش مصر راه ندهد و مهلت ندهد تا بعد از این، باز اسرائیل بیاید و به شما حکومت کند، و اسرائیل و امریکا مقدرات شما را در دست بگیرند. ارتش عراق چه بهره‏اى برد از این کار؟. (صحیفه نور جلد 15 ص ‌286) 

و من امیدوارم که ملتهاى دیگر هم توجه بکنند و اقتدا بکنند به این ملت ایران. ملت مصر اعتنا نکند به این حکومت جائرى که اعلام مى‏کند که ما هرکس اسم از اسلام ببرد سرکوب مى‏کنیم. بدانند که اسلام در مصر در خطر است و واجب است بر زن و مرد مصرى که قیام کنند و این حکومت فاسد را، که از اول اعلام جنگ با اسلام داده است، سرکوب کنند (صحیفه نور جلد 15 ص 318)

  • موافقین ۰ مخالفین ۰
  • ۸۹/۱۱/۱۴
  • ۲۲۷ نمایش
  • مهدی دلبند

نظرات (۱)

ملت مصر هدفی جز نبود مبارک ندارند و این یعنی یهووو یه نامبارک دیگه خراب میشه سرشون
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی