نامه فرهنگ

نامه فرهنگ
آخرین نظرات

انسان انقلابی و انقلاب اسلامی

پنجشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۰، ۰۹:۰۷ ق.ظ

انسان در پس باورها و پنداشت های خود آرمانهایی تصور می کند و برای رسیدن به آنها جهد و تلاش می نماید.هر قدر این آرمان ها بزرگتر باشند همتی افزون تر می طلبند.انسان همه فعالیت های  خود را طوری تنظیم می کند که در نهایت به آن آرمان ها دست یابد.واگر در این راه  کوتاهی کند،از دستیابی به آرمان ها باز خواهد ماند.همین تلاش و تکاپو و دست یازیدن به مشکلات و موانع ودست و پنجه گرم کردن با رنج ها مهنت ها وصبر بر مصائب و چشیدن تلخی و شیرینی راه ،آن چیزی است که نام آن را زندگی می گذارند.زندگی یعنی زنده بودن و زنده بودن آن هنگام است که روح زنده باشد و روح جز با امید و انتظار و آرمان زنده نیست.همواره تاریخ اینگونه بوده است که دربرابر آرمانخواهی انسان،همیشه رنج های بسیار بوده است و«آرمانخواهی انسان مستلزم صبر بر رنج هاست»واینجاست که مفهومی به نام مبارزه تجلی می یابد.اگر نظری عمیق به عمق زندگی افکنده شود زندگی را جز مبارزه و مبارزه را جز زندگی نمی یابد.

واما انقلاب اسلامی مولود عصری است که بشر، زندگی را به خاک سپارده بود ودر برهوت غفلت سرگردان و حیران بود.انقلاب اسلامی با ظهور خود در این عصر ظلمانی به زندگی معنای دوباره بخشید وحیات طیبه را احیا کرد.انقلابی که شاهراه انسانیت را در بین گمراه های ضلالت به انسان قرن بیستم نشان داد.انقلابی که در برابر سبک زندگی انسان عصر ماشینیسم،سبک زندگی انقلابی تولید کرد و یادآور آرمان های فراموش شده بشر درذهن معاش اندیش تمدن نشینان شد.

انسان انقلاب اسلامی انسانی است که در زندگی مبارزه می کند .زنده به آن است که لحظه ای آرام نگیرد. همه نشست ها و برخاست ها و خوراک و پوشاک و خرید و فروش او در مسیر مبارزه است.

انسان انقلاب اسلامی با عافیت طلبی بیگانه است و آنها که با عافیت طلبی انس و الفت دارند «با الفبای مبارزه بیگانه اند»

اما مرز مبارزه تا کجاست؟فرار شاه؟پیروزی بر صدام؟فروپاشی شوروی؟

آن مرد مبارز فی سبیل الله و آن انسان انقلابی قرن و آن احیاگر اسلام ناب راه و روش مبارزه و هدف مبارزه را به ما اینگونه آموخت که«ما می گوییم تا شرک و کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم»

ما در جنگ انقلابمان را به تمام دنیا صادر کردیم و امروز میوه های این شجره طیبه را در منطقه ودر گوشه گوشه جهان می چینیم.برخلاف پندارهای غلط مزدوران استکبار و پرچم داران اسلام آمریکایی که زمانی نه چندان دور در این مملکت سخن از تنش زدایی و گفتگوی تمدن ها می راندند،ماهیت انقلاب اسلامی ایجاد تنش در نامعادلات ظالمانه جهانی بود.انقلاب آمد که اتفاقا به جنگ تمدن مادی برود.واگر چیزی غیر از این بود انقلابی نیاز نبود.

امروز مردم منطقه عربی نشین مسلمان بی محابا سرنگونی دیکتاتورهای آمریکایی را خواهانند و انقلاب اسلامی را طلب می کنند.خروش مسلمانان در منطقه نه انقلاب نان-آنچنان که قلم به دستان مزدور می گویند-که انقلاب نام است.اینان به دنبال عزت از دست رفته خویش اند.بیداری اسلامی جهان را فرا گرفته است وامت اسلام حیاتی مجدد یافته است.

و زود باشد که این قیام ها به مقصد نهایی برسند و نسیم ظهور آن منجی دوران وزیدن گیرد و زمین را بندگان صالح خداوند به ارث ببرند.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۹۰/۰۶/۳۱
 • ۱۹۸ نمایش
 • مهدی دلبند

نظرات (۴)

سلام.بله اتقاقا 2 سال پیش اسمش به گوشم خورد...
و از قضا 2 سال وطنم شد و نمازام درش کامل...
ارادت خاصی دارم به کهگیلویه و بویر احمد.
بهترین دوستام رو اونجا پیدا کردم.مردمون خوبی دارن...
با افتخار لینک شدید.
 • بچه بسیجی
 • بسم رب شهید

  سلام

  دوباره مرد لازم دارد این جنگ ...

  یاعلی
  سلام
  اگر دوباره رفراندوم شود، نظام جمهوری اسلامی آری یا خیر؟
  به لینک زیر رفته و رای دهید:
  http://poll.pollcode.com/RoLG
 • سوهان روح-فدائی
 • سلام آقا مهدی بی وفا
  چطوری رفیق قدیمی؟
  «ما می گوییم تا شرک و کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم»
  عالی قلم زدی
  یاعلی
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی