نامه فرهنگ

نامه فرهنگ
آخرین نظرات

هنوز می شود....هنوز می توانیم...

دوشنبه, ۲۱ فروردين ۱۳۹۱، ۰۵:۴۷ ق.ظ

ما آدم ها همیشه آرزوی پرواز داشته ایم.همیشه دوست داشته ایم بال دربیاوریم وبه آسمان ها برویم.مثل پرنده ها.به همین دلیل بود که این پرندگان آهنی را ساختیم تا ما را به آسمان برسانند.ولی هرچه رفتیم نرسیدیم.پرواز برای ما هدف نیست.وسیله است.برای رسیدن به ملکوت باید پرواز کرد.ماندن صلاح نیست.ماندن یعنی نیستی و مرگ.یعنی بی خبری.یعنی سکوت و سکون.

این ها بهانه ای بود تا به یاد آوریم امروز سالروز پرواز دو کبوتر عاشق است.دو کبوتر که مقصد را در پرواز یافتند و از ویرانی لانه نهراسیدند.دو موج که عدم را در آسودگی دیدند و تا رسیدن به ساحل آرامش آرام نگرفتند.یکی سید و یکی صیاد.سید شهدا و صیاد دل ها.مرتضی آوینی و صیاد شیرازی.

مرتضی و علی به عشق مرتضی علی(ع) سر از پا نشناختند و تا دیار دوست پرگشودند.

وما....

ما نیز آرزوی شهادت داریم و شوق پرواز.اما چگونه؟چه کنیم؟چه باید کرد؟چه می شود کرد؟

طریقت پرواز را آیا بلدیم.سبک بال آیا شده ایم؟

هنوز نردبان آسمان را برنداشته اند.هنوز درب شهادت را نبسته اند.

هنوز می شود....

هنوز می توانیم...

 • مهدی دلبند

نظرات (۳)

سلام بر برادران عزیز بسیجیم. از شما خواهش میکنم بفرمایید این برادرانی که در هند، آذربایجان، تایلند و غیره دستگیر شدند، بسیجی‌ واقعی‌ هستند یا نه؟ متاسفانه تمامی‌ عملیات اینها آشکار و بر ملا شده و آبروی ما را بردند. حالا کار بجایی رسیده که آقای وزیر افغانی هم میگوید، نظام ایران نظام تروریستی است. باید به این آقایان به اصطلاح بسیجی‌ بگویند اگر عملیات بلد نیستند نباید باعث آبرو ریزی نظام و رهبر عزیز امام خامنه‌ای بشوند. در دنیای امروز شاید بهتر باشد این کارها را کنار بگذریم و با کشورهای همسایه و یا حتی با تمامی‌ دنیا کنار بیاییم.
سلام :
دست در دست هم دهیم به مهر / این بازار خراب را کنیم آباد

در سوسنستان منتظر نظرتون برای گرانی و راه های مقابله با آن هستم .
سلام :
دست در دست هم دهیم به مهر / این بازار خراب را کنیم آباد
در سوسنستان منتظر نظرتون برای گرانی و راه های مقابله با آن هستم .
صیاد ها بخاطر به دست آوردن و برقراری عدالت شهید شدند و هیج عدالتی برقرار تخواهد شد مگز با عدل اقتصادی و یکی از عوامل ظلم در جامعه گرانی لجام کسیخته میباشد پس بیائید عوامل آنرا شناسائی و با آنهامبارزه منفی کنیم تا مقابله با گرانی بصورت یک فرهنگ عمومی نهادینه شده و دست افزاد و جریان های سود جو را بسته و ترفند های آنان را خنثی کنیم . خیلی هم در انتظار اقدامات مسئولین مبارزه با گزانی نباشیم که گذشته نشان داده که آنان خیلی خیلی ناتوان تر از این هستند که ما توقع داریم ، پس تصمیم بگیریم که با گران نخریدن و صرفه جوئی های موضعی و مقطعی ( نوعی عکس العمل در مقابل دسیسه گران ) با این پدیده شوم که مادر بسیاری از مفاسد میباشد بجنگیم و این مبارزه را را یک وظیفه و یک فرهنگ غنی و مثمر ثمر بدانیم .
لطفاً دز صورت توافق باین نظر آنرا منتشر و به بقیه افراد نیز توصیه بفزمائید .
متشکرم
www.soosanestan.blogfa.com
 • پایین محلی
 • سلام.خیلی کاردرستی.نثرت عالی است.قیداررونخوندم اما مطلبت رو خوندم واستفاده کردم.
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی